פסטיבל “הליכות בוואדי“: סיורי שיתוף ציבור בפרדס חנה-כרכור

שם הלקוח

מועצת פרדס חנה כרכור

מיקום

פרדס חנה-כרכור

תקופת הפרויקט

2021-2022

אודות הפרויקט

סיורי שיתוף ציבור "הליכות בוואדי 2021", הם סיורים המתקיימים במתודולוגיה שפותחה בויאפלן, במסגרת קידום 'תכנון בדאלוג' שנועד לקדם שילוב של היבטים פיזיים והיבטים חברתיים בתכנון. מטרת ההליכות בוואדי,

היא הכרות מעמיקה עם הוואדי כנכס מקומי באמצעות הליכה ודיון פתוח עם תושבי המושבה לאחר כל הליכה. באמצעות מתודולוגיה זו אנו שואפים להגיע למגוון רחב של אנשים ויחד איתם להבין את תמונת העתיד שהם רואים לוואדי.

בסיורי "הליכות בוואדי 2021", תושבי פרדס חנה-כרכור מובילים הליכות מגוונות בנושאים הנוגעים לוואדי הנמצא בלב המושבה: אקולוגיה, אדריכלות נוף, חיבור לטבע, אמנות, היסטוריה, מסחר וקהילה. בהמשך לכל סיור יתקיים דיון עם המשתתפים על תובנות וצרכים של הואדי. ההליכות הן אירוע אזרחי התנדבותי, המובל ע"י אנשים מהקהילה, והן פתוחות לכולם ללא עלות. עבור ההליכות פתחנו אתר ייעודי ובו "מפת סיפור של הוואדי", שבו ניתן לקרוא על הרקע של הוואדי, לראות את תכניות ההליכות ולאפשר לתושבים לשתף אודות הצרכים והרצונות שלהם, מנקודת המבט שלהם על הוואדי.
לאחר ההליכות יתקיים מפגש תושבים, ובו יוגדרו סוגיות, עקרונות ופרוגרמה מתוך התובנות שהועלו מהתושבים, על מנת להטמיע חלק מהתובנות בתכנון העתידי של הוואדי.