רשויות מקומיות
שנים רבות אנו מייעצים לרשויות מקומיות בכל הנוגע להטמעת היבטים חברתיים בתכנון, פרוגמות לצרכי ציבור וחינוך, ויצירת דיאלוג עם הקהילה עבורה מתכננים. אנחנו עושים זאת באמצעות המתודולוגיה בה אנחנו מאמינים – תכנון בדיאלוג. הערכת המצב הנתון ובניית אסטרטגיה בה כלל בעלי העניין, בין אם נציגי הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה, ובין אם תושבים וקהילות, מסכימים על הפתרונות המוצעים. זהו מצב אידאלי - לא קל להגיע אליו, ופעמים רבות הוא מגיע לאחר קונפליקט או בשל חוסר אמון בין השחקנים השונים.
בכל מצב – אם בתחילת הדרך של הובלת תכנית, ואם באמצע הדרך, יש לו חשיבות גדולה מאין כמותה. אנו מובילים עבודה חברתית-תכנונית מאומצת של שיתוף, יידוע וקירוב בין כלל בעלי העניין, המגיעים בסופו של דבר להסכמות הדדיות. זהו אתגר מרכזי שאנו רואים היום בעולם התכנון, שתשובתנו אליו – חייבים לתכנן בדיאלוג. 
ניסיוננו לימד אותנו לעומק את מצב העניינים ברשויות מקומיות אשר מקדמות במקביל פרויקטים מרובים, ואנו יודעים לתת מענה למגוון אתגרים העומדים בפני הרשויות.

מינהלות להתחדשות עירונית
בעשור האחרון קמו מינהלות להתחדשות עירונית ברשויות מקומיות על מנת לקדם ולתכלל את תחום ההתחדשות העירונית ברשות המקומית, להנגיש מידע לתושבים ולהוות אוזן קשבת לצרכי התושבים. פעמים רבות הפרויקטים רבים והמלאכה מרובה אף יותר – וכאן אנחנו היועצים החברתיים נכנסים לתמונה. לתכניות נתונות ברשות מקומיות מספר רב של בעלי עניין, נציגי עירייה, בעלי מקצוע ויזמים שונים. לאורך השנים ויאפלן צברה ניסיון מצטבר רב במתן שירותים למינהלות להתחדשות עירונית בכל תחומי ההתמחות שלה – ייעוץ וליווי חברתי, סיוע בהקמת נציגויות, יידוע והסברה, שיתוף ציבור, תכנון אסטרטגי, פרוגרמות שכונתיות ועירוניות ותחומים רבים נוספים. 

נשמח לסייע לכם! 
שירותים שמותאמים לכם