אנחנו המומחים​

Viaplan עוסקת מזה שנים בהכנת פרוגרמות לצרכי ציבור. בעבר פרוגרמות נתפסו לעיתים כדבר יחסית פשוט. היה תדריך, היה את המצב בשטח ובטבלה אחת ניתן היה לקבוע את תחזית האוכלוסייה העתידית וצרכיה.​

אך ככל וסביבות המגורים הופכות מורכבות וצפופות יותר וכוללות מתחמים חדשים ותהליכי התחדשות, הבטחת שטח ומבני ציבור מותאמים ואיכותיים איננה עניין של מה בכך. ​

​הניסיון שלנו

ויאפלן עוסקת בהכנת פרוגרמות בסקאלות שונות מפרוגרמות כלל עירוניות ועד פרוגרמות מתחמיות, למבני ציבור, מבני חינוך, שטחים פתוחים, מסחר ותעסוקה – ויצירת החיבורים בין התפקודים העירוניים השונים. ייעצנו למוסדות התכנון ולכן אנו מכירים היטב את הדרישות ותורמים לקידום מהיר ויעיל של תכניות. ייעצנו ליזמים, ואנו מכירים את הרגישות הקיימת. ייעצנו לערים ורשויות וסייענו בכלי עבודה לעדכון פרוגרמות והתאמתן לערים משתנות לשיפור השירות לתושב ולהיבטים תחבורתיים ועוד..

תכנון שירותים לצרכי הציבור (פרוגרמה) הוא תחום מומחיות מובחן בתוך שדה התכנון המרחבי. אנו מתמחים במענה לצרכים מורכבים של תכנון במציאות של חוסר בקרקע, תוך הטמעה של ידע וכלים חדשניים לעירוב שימושים.

בתכנון הפרוגרמטי שלנו, נתונים כמותיים-סטטיסטים מוטמעים בתוך הקשר חברתי ומרחבי פרטני. התוצרים משלבים בין תחזיות גידול והערכות לתכנון צרכי ציבור וצרכים אחרים, יחד עם תובנות עומק חברתיות מעוגנות מקום והמלצות מעשיות לשילוב בתכנון.
מושם דגש על התאמת התוצרים ליישום ברמה יישובית/אזורית, כולל בניית יכולת ושלביות ביצוע.

משרדנו מציע פרוגרמות למגוון מטרות – כלל פרוגרמות לצרכי הציבור, צרכי חינוך, פרוגרמות לאיזורי תעסוקה ומסחר ותחומים נוספים.

מה אנחנו מציעים